Firma Profili

MTE YAPI, inşaat alanındaki 35 yılı aşan aile tecrübesini 2. kuşak yöneticilerin vizyonu ve dinamizmi ile birleştirerek 2011 yılında inşaat sektörüne giriş yapmıştır. 2011 yılında, tüm şirketlerin Enisler Group çatısı altında toplanması ile birlikte, grup sinerjisinin vermiş olduğu ivmeyle MTE YAPI; örnek alınan, kalıcı yaşam alanları ve ticari projeleri hızla ve güvenle hayata geçiren, sektöründe ilk akla gelen, saygı duyulan ve içinde bulunduğu topluluklara her daim pozitif katkı yapan bir kurum olma yolundaki çalışmalarına hız vermiştir.

Birlikte iş yaptığı tüm paydaşlara her daim güven verme, insanı ve doğayı hep ön planda tutma, sürekli yenilikçi projeler ve konseptler geliştirme prensiplerini benimsemiştir. Her koşul altında prensiplerine bağlılığı ile tanınan MTE YAPI, bu sayede sektörde göreceli kısa bir süredir yeniden yer alıyor olmasına rağmen hatırı sayılır projelerde yer almış ve paydaşlarının saygısını kazanmıştır.

MTE YAPI; Van Erciş Bölgesi Afet Konutları, İstanbul Halkalı 4. Etap konutları, Adana Kozan projesi gibi içinde bulunduğu toplumların sadece barınma ihtiyaçlarınıdeğil, aynı zamanda sosyal yaşamlarına da katkıda bulunan projelerin hayata geçirilmesinde katkıda bulunmuştur. Kosova Rogatica (Gazi Şucuattin) Camii, Bosna Gorazde (Kayseri) Camii gibi ata topraklarımızdaki kültürel varlıklarımızın korunması ve yeniden hayata geçirilmesi gibi önemli çalışmalarında içinde yer almıştır.

İstanbul gibi bir dünya kentinin ekonomik ve kültürel çehresini değiştirecek İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi’nin yüklenicilerinden biri olan MTE YAPI, İstanbul’u 21. yüzyılın parlayan yıldızlarından birisi haline gelmesini sağlayacak olan vizyonun gerçekleşmesi için çalışmalarını yoğunlaştırmış durumdadır.

MTE YAPI gelecektede aynı bugün olduğu gibi sektörüyle ilgili konularda dünyadaki tüm gelişmeleri yakından takip edip, hayata geçiren ve geliştiren bir firma olma hedefinden vazgeçmeden, ileri inşaat teknolojileri ile çevreye saygılı, güvenli, kaliteli ve erişilebilir yapılar üretmek konusunda durmaksızın çalışmaya devam edecektir.

YUKARI